Dëshiron të punosh në Call Center por nuk e flet mjaftueshëm gjuhën italiane? 1 muaj kurs tak/fak dhe fillo punë! Ja sesi :

Programi Maximus zgjat 4 javë dhe zhvillohet 3 herë në javë. Për të mbaruar me sukses këtë program duhet minimalisht ta kuptoni gjuhën italiane. Sa me shume ta kuptoni aq edhe me te thjeshte e keni te pershtateni.

Pyetja 1 : Si funksionon programi qe ndiqet gjate kursit?

Në seancat e para te trajnimit përqëndrohemi tek bazat e gramatikes italiane për të bërë një rifreskim të njohurive : alfabetin,foljet,numrat etj.

Me pas kalojm gradualisht tek pjesa praktike e punës në call center ku :

 • Dëgjojme telefonata
 • Zhvillojm simulata operatore-klient me situata të ndryshme hipotetike
 • Marrim informacione të ndryshme mbi fushatat  (Luce/Gas – Telefoni – Forex)
 • Mësojme një fjalor teknik
 • Mësojme konceptet bazë të telemarketingut
 • Pergatitemi për interviste

I gjithe programi është krijuar duke u bazuar në një përvoje shumë vjecare në fushën e call center-it. Rrjedhimisht të gjitha leksionet janë autentike dhe jo të marra nga një nivel apo metodë e caktuar e mësimit të gjuhës. Një seancë zgjat mesatarisht 1 orë e 30 minuta. Cdo leksion i kursit shkruhet në klasë (nuk përdorim libra dhe as fotokopje). Numri i personave në një grup varjon nga 5 në 8 persona. Cmimi i trajnimit është 50 mije lekë të vjetra të cilat paguhen në seancen e dytë.

**************************************************
Pyetje 2 : Si funksionon regjistrimi? A mund të paraqitem në një orar cfarëdo për të folur nga afër?

Fatkeqsisht e kemi të pamundur t’ju presim dhe shpjegojmë cdo gjë nëse ju paraqiteni në një orar cfarëdo.
Për të fillluar kursin si fillim duhet të rezervoni vendin tuaj në grupin që ju përshtatet. Pasi të rezervoni vendin (me të dhënat që ju shpjegohen më posht) vini në seancën e parë ku mund të diskutojmë cdo gjë si per kursin dhe për punën. Përvec kesaj, shikoni nga afër ambjentin ku zhvillohet kursi e gjithashtu zhvilloni një minitest për të pare sesa mund të përshtateni me këtë program.
Pas seancës së parë ju keni të drejte të vendosni nëse dëshironi ta vazhdoni trajnimin ose jo. Nëse nuk e vazhdoni nuk keni asnjë detyrim moral apo financiar. Pra praktikisht seanca e pare është falas.

********************************************
Pyetje 3 : Cilat janë mundësitë e punësimit në fund të kursit?

Në fund të kursit kontaktoheni nga partneret tanë me të cilët bashkëpunojme ku ju jepet mundesia të filloni punë. Call Centeri kryesor me të cilin bashkëpunojmë është FastCall i cili ka 2 pika :

– Zona e Brrylit (pranë maternitetit te ri)
– Misto Mame, pallatet Cabej

Call Centera të tjerë ku keni mundesi punesimi janë :

Axo Call Center i cili ndodhet tek stacioni i trenit.
Radical Call i cili ndodhet ne qender tek fillimi i rruges se dibres.
LGN i cili ndodhet ne Bllok.
Opus i cili ndodhet tek pallatet Delijorgji.

Te 4 call centerat e mësipërm punojnë në fushaten luce gas (energji elektrike/gas).

***************************************
Pyetje 4 : Sa mundësi kemi të fillojmë punë?
Mundesitë për të filluar punë pas kursit janë shumë të larta për dy arsye :

– Programi që ka te bëjë posacerisht me punën në call center
– Disa shanse/mundësi punësimi në call centera të ndryshem.

Sidoqoftë, në ndryshim nga shumë qendra kursesh në Tiranë të cilat e bëjnë fakt të kryer punësimin ende pa filluar kursin, ne përpiqemi që të jemi sa më të qartë dhe të drejtperdrejt.
Duhet të keni parasysh që kursi kerkon impenjim nga ana juaj. Nëse gjatë kursit nuk lexoni/përkushtoheni është e pamundur të filloni punë. Ajo që ne mund t’ju garantojmë me siguri është që ndjekim programin më të mirë në Tiranë për tu përgatitur për këtë punë dhe në fund lidhjen me call centerat se ku mund te filloni. Maximus sygjerohet nga pjesa me e madhe e call centerave në Tirane si kursi me efektiv i mundshëm në këtë fushë.

*************************************************
Pyetje 5 : Cili trajnues e zhvillon kete kurs?

Kursi zhvillohet nga Bledar Gjika, diplomuar në ekonomi dhe me një eksperiencë 10 vjecare në fushën e call centerit. Me posht gjendet nje liste me eksperiencat e tij :

2010-2011 – Operator i thjesht ne fushatat 1240,pagine bianche,luce gas.
2011-2012 – Agjent Forex në call centerin e parë forex në shqipëri FWS (ish Prodata)
2013 – Operator i shërbimit te klientit për H3G (IDS)
2013-2015 – Formator tek IDS (Trajnues i pergatitur ne Tirane dhe Rome) për H3G Italia në fushatat (Servizio Klienti, Back office, Data Entry, Collection/Recupero Crediti, Inbound Commerciale, Outbound).
2015 – 2021 – Trajnues në Maximus.al në të cilin në këto 6 vite janë trajnuar dhe punësuar rreth 2500 persona.

**********************************************

Pyetje 6 : A ka deshmi dhe foto te personave qe e kane zhvilluar kete kurs gjate ketyre 6 viteve?

Sigurisht.
Për të parë qindra foto e dëshmi të personave që kanë ndjekur kursin ndër vite ju ftojmë të vizitoni faqen tonë të facebookut duke klikuar në këtë link : maximus.al
Gjithashtu mund te na ndiqni ne instagram ne : maximus_kurse_call_center

*************************************************
Pyetje 7 : Kur nisin grupe te reja?

Ne nisim grupe te reja cdo dy jave. Grupet e radhes nisin ne daten 20 Prill .
Po parashikojme te nisim 5 grupe ne 5 orare te ndryshme:

– Grupi 1 : 09:30-11:00
– Grupi 2 : 11:30-13:00
– Grupi 3 : 14:00-15:30
– Grupi 4 : 16:00-17:30
– Grupi 5 : 18:00-19:30

Ditet e kursit : e marte, e enjte dhe e shtune.

******************************************************
Pyetje 8 : Si mund te regjistrohem?

Per te bere nje regjistrim paraprak duhet te na dergoni :
– Emer Mbiemer
– Nr kontakti
– Grupin e preferuar
Mund te na shkruani ne facebook/instagram/whatsup

*****************************************************

Pyetje 9 : Cfare niveli duhet te kem me gjuhen italiane per te filluar kursin?

Duhet minimalisht ta kuptoni disi kur e degjoni. Sa me shume ta kuptoni dhe sa me shpejt te lexoni aq edhe me te thjesht do e keni per te dale me sukses.
Nese jeni totalisht fillestar, pra nuk e kuptoni fare dhe as arrini ta lexoni dhe as jeni praktik me mesimin e gjuheve te huaja ateher ju sygjerojme te zhvilloni nje kurs gramatikor fillestar te nivelit A1 ne ndonje qender kursesh te gjuheve te huaja dhe me pas te na kontaktoni serish. Fatkeqsisht materialet qe ne perdorim gjate kursit kerkojne nje nivel sado minimal ne gjuhen italiane.

*****************************************************

Pyetje 10 : Ku ndodhet ambjenti ku zhvillohet kursi?

Pas 3 viteve ne zonen e Astirit, tashme qendra eshte shperngulur tek kryqezimi i 21 dhjetorit, pas bar mulliri i vjeter.

***************************** KUJDES**************************
Ekzistojne disa Qendra/Individ ne Tirane te cilet shpesh here jane munduar te na vjedhin programin/idene, te flasin ne emer te qendres Maximus, bile kane arritur deri aty sa edhe programin qe u shpjegojne kursanteve dhe njoftimet per grupet e reja i marrin copy/paste nga kjo faqe. Ndaj do donim t’ju keshillonim me qellim qe mos te bini pre e mashtrimeve : Informohuni mire perpara se te regjistroheni diku qe ne fund te mos zhgenjeheni ashtu si ka ndodhur me shume persona ne keto 6 vite akvititet.

***********************************************************

Në kuadër të masave anti-covid, trajnimi në qëndrën Maximus do të zhvillohet duke zbatuar me rigorozitet të gjitha masat e vendosur nga Ministria e Shëndetësisë :
– Sigurojme distance 2 metra nga cdo kursant
– Cdo kursant do të ketë në përdorim 1 Tablet+Kufje personale (te cilat i siguron qendra).
– Alkol ne cdo banke
– Cdo kursant do duhet të pajiset me maskë gjatë mësimit.
– Është e detyrueshme larja e duarve sa herë që futemi ne klasë.
– Ambjenti do te dezifenktohet periodikisht gjatë ditës.
– Nuk lejohen në mësim persona që kanë simptoma të covid19.
– Do të mundësohet ajrim i vazhdueshëm i klasës gjatë cdo seancës.

Për cdo pyetje apo paqartesi ju ftojme të na kontaktoni duke na shkruar ne :

 1. 0693303379
 2. 0673747767 (vetëm mesazhe në whatsup)
 3. facebook page : maximus.al .
 4. instagram : maximus_kurse_call_center
 5. Email : trainingatmaximus@gmail.com

Facebook : maximus.al

Vendet jane te limituara!

Na kontaktoni 🙂

Fillo menjëher punë!

This form does not exist

PARTNERET KRYESORE

Kush jemi ?

Maximus u krijua ne vitin 2015 si qendra e pare e kurseve te telemarketingut ne shqiperi.Lindi si nje ide e rastesishme , duke u zhvilluar pak nga pak e duke u kthyer ne nje lider te padiskutueshem ne kete sektor ne te gjithe vendin!Misioni i ketij programi eshte punesimi i te rinjeve ne nje prej sektoreve me me shume mundesi aktualisht ne Shqiperi. Programi unik,kostoja e ulet dhe fleksibiliteti i orareve kane ber qe maximus te ket nje sukses tej pritshmerive duke punesuar 90% te kursanteve e qindra persona te tjere qe kane qene te interesuar te fillojne pune ne kete sektor! Tashme Maximus eshte nje nga njesite e sherbimit unike ne Shqiperi me vleresimin 5* ne faqen zyrtare te facebookut edhe pas shume viteve pune e qindra personave te trajnuar e punesuar!

0
Persona te punesuar
0
Call Center Partner
0
Vite eksperience

Përse jemi më të mirët?

01.

Programi

I cili eshte unik ne llojin e vet duke qene totalisht i fokusuar tek komunikimi.

02.

Metoda e Mesimdhenies

E konceptuar ne menyre te ndryshme nga metoda normale e mesimdhenies. Me shume interaktive , terheqese dhe produktive duke vendosur studentin te parin 🙂

03.

Asistenca pas kursit

Ne perfundim te trajnimit jemi kurdohere prane jush derisa te punesoheni 🙂

Edhe mbasi te filloni pune Maximus eshte aty per cdo keshille te vlefshme qe mund tua bej punen edhe me te lehte 🙂

04.

Cmimi

Vetem 50 mije leke te vjetra 🙂

Numer kontakti

0693303379

🙂

Na vizitoni ne facebook ne faqen tone :

MAXIMUS.AL

Gjithashtu edhe ne Istagram :

Maximus_Kurse_Call_Center

Adresa :

Tirane , Rruga Teodor Keko , 100 metra nga Ozone Electronic

Email Adress

trainingatmaximus@gmail.com